Pomorski System Ostrzegania Pogodowego (PSOP) to ogólnowojewódzki system ostrzegawczy, opracowywany przez Freyja Studios, którego głównym celem jest ostrzeganie i edukowanie mieszkańców województwa Pomorskiego. Idea projektu powstała jako odpowiedź na zmieniający się klimat i coraz częstsze, gwałtowne zjawiska pogodowe, oraz na niewydajny, krajowy system ostrzegania.

Ma on za zadanie zwiększyć dokładność ostrzeżeń pogodowych dla Pomorza do rozdzielczości gminnej, oraz znacznie usprawnić system opracowywania, wydawania i dystrybuowania ostrzeżeń portalu Meteo Pomorze. Jest on pomorską wersją ogólnopolskiego programu KSOM (Krajowy System Ostrzegania Meteorologicznego), rozwijanego przez Freyja Studios dla Sieci Obserwatorów Burz.

System będzie rozwijany zarówno w kierunku prostej i intuicyjnej obsługi i dystrybucji ostrzeżeń, jak i edukacji społeczeństwa. W kolejnych latach zostanie też wprowadzony automatyczny system generujący prognozy w oparciu o dane z modeli numerycznych GFS, ICON, ARPEGE i KNMI-HIRLAM.

Wersja rozwojowa PSOP składać się ma z sieci stacji pomiarowych, radarów i detektorów wyładowań,  które staną się podstawą systemu nowcastingowego.  Projekt powstaje we współpracy z Siecią Obserwatorów Burz i Freyja Studios.