Pomorskie Obserwatorium Burzowe w Lniskach to prywatna, Pomorska inicjatywa meteorologiczna. Naszym głównym celem jest prognozowanie, śledzenie i analizowanie burz w obszarze województwa pomorskiego.

Oferujemy również ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne oraz analizy prognostyczne dla całego Pomorza w ramach portalu Meteo Pomorze. Dodatkowo zapewniamy szczegółową analizę groźnych zjawisk w obrębie naszego województwa, jak i informujemy o możliwości wystąpienia takowych na terenie całego kraju.

W skład ekipy Obserwatorium wchodzą cztery osoby, z czego ekipę synoptyczną stanowią trzy. Jesteśmy pasjonatami, którzy całą swoją wiedzę czerpią z licznych opracowań naukowych, oraz własnego doświadczenia. Związani z Siecią Obserwatorów Burz, Meteo Pomorze i Polskim Stowarzyszeniem Pasjonatów Meteorologii, stanowimy zgrany zespół synoptyków i informatyków, którzy postawili sobie za cel informowanie mieszkańców Pomorza o zagrożeniach ze strony pogody.

Jako część projektu Meteo Pomorze, zajmujemy się głównie działalnością naukową, obserwacyjną i synoptyczną w kwestii burz. Dodatkowo przekazujemy ostrzeżenia, prognozy czy analizy sporządzone przez Meteo Pomorze. Jesteśmy również laboratorium burzowym i głównym organem odpowiedzialnym za PSOP i powiązane z nim systemy, zwłaszcza StormTracker.

Działamy od 20. maja 2016.

Dodaj komentarz