Lufthansa przejmie większość Air Berlin!

Air Berlin kończy działalność! Grafika: Air Berlin via Frankfurt Airport

Niemiecka linia lotnicza Air Berlin z końcem października zawiesza działalność. Mimo wcześniejszych zapewnień, linia nie tylko przejmie ponad połowę floty, ale też zatrudni sporą część byłych już pracowników przewoźnika.


Jak informowaliśmy w poniedziałek, losy floty Air Berlin, jak i jej pracowników miały się rozstrzygnąć w czwartek. Po burzliwych negocjacjach ustalono, że aż 81 ze 144 samolotów z floty drugiej, największej linii lotniczej w Niemczech, zostanie przejętych przez Lufthansę. Dodatkowo ma zatrudnić aż 3 z 8,5 tys. pracowników Air Berlin, mimo informacji przekazanej przez zarząd linii, że największy, niemiecki przewoźnik, nie jest nimi zainteresowany. Oznacza to że Lufthansa znacznie poszerzy swoją ofertę w nadchodzących miesiącach.

Na tych zmianach może skorzystać Polska. Większa ilość maszyn oznacza więcej połączeń, oraz atrakcyjniejsze godziny, co może być świetną wiadomością dla podróżujących z przesiadkami we Frankfurcie czy Monachium. Również Berlin ma szanse na uzyskanie nowych, długodystansowych kierunków, co byłoby świetną wiadomością dla mieszkańców zachodniej części kraju. Być może Lufthansa utrzyma obecne połączenia Air Berlin, co oznaczałoby, że trasa z Gdańska do Berlina nadal byłaby czynna, a nawet w kolejnych latach obsługiwana częściej, lub większymi maszynami.