Ryanair kasuje trasy, w tym dwie z Gdańska!

Tanie linie lotnicze Ryanair wprowadzają zmiany w siatce połączeń. W związku z kryzysem kadrowym i odwołaniem ponad 2000 lotów, przewoźnik anuluje aż 34 trasy zapowiedziane w zimowej siatce, w tym siedem tras z Polski!

Niestety Ryanair najwidoczniej nie jest w stanie poradzić sobie z nagłymi zwolnieniami pilotów. Żeby zapobiec dalszemu odwoływaniu lotów, linia zmuszona jest do zamknięcia łącznie 34 tras, które pojawiły się, lub miały być kontynuowane w zimowej siatce połączeń. Dotyczy to również siedmiu tras z Polski.

Najwięcej stracą Lotnisko Chopina i Port Lotniczy Gdańsk – po dwie trasy. Po jednej trasie Ryanair usuwa również loty z Katowic, Wrocławia, Modlina, Krakowa i Szczecina. Z Gdańska zlikwidowane zostaną połączenia do Newcastle i Warszawy. To ostatnie szybciej niż planowano, bo wraz z końcem października.

Z systemu lotów znikają również połączenia z Warszawy do Wrocławia, oraz z Modlina do Salonik. Loty do Hamburga stracą Katowice, a do Trapani Kraków. Ze Szczecina natomiast nie polecimy już do Edynburga.

Wcześniej Ryanair zapowiedział likwidację tras krajowych z Lotniska Chopina po konflikcie ze spółką PPL. Zachował jednak bezpośrednie loty między Gdańskiem a Krakowem.