Chłodny front – czy to już koniec lata?

cropped-logo-jotpeg-1.jpgWiele wskazuje na to, że definitywnie pożegnaliśmy lato na Pomorzu, o ile oczywiście można nazwać latem to, co zaoferowała nam pogoda w lipcu i na początku sierpnia.

Nad Morzem Norweskim rośnie niż, który zapewnia nam spływ chłodnego powietrza. Jutro zobaczymy ledwie 20 stopni i to tylko na krańcach południowo-wschodnich. W pozostałych rejonach od 16 do 19 stopni i sporo chmur. Możliwy też lokalny deszcz.

Czwartek nieco lepszy, ale nadal chłodny, miejscami zanotujemy w dzień tylko 15 stopni, a w nocy z czwartku na piątek w rejonie Człuchowa i Chojnic temperatura może spaść do… 6 stopni! Sobota nieco cieplejsza, ale w niedzielę ponownie temperatura w dzień spadnie do 14-15 stopni.

Taki stan utrzyma się co najmniej do 19. sierpnia, a to oznacza praktycznie bark szans na letnią aurę. Co prawda możliwy jest jeszcze spływ ciepłego powietrza do Polski, ale najczęściej w takiej sytuacji północna część kraju jest w większości omijana i na więcej jak 25 stopni przez kilka dni nie ma co liczyć.

Istnieje cień szans na właśnie taki spływ na początku września. Póki co na przemian chmury, deszcz i słońce, do tego możliwy silniejszy wiatr. Słowem – witamy przedwczesną jesień w miejsce nijakiego lata…